Pirmais pasaules karš. Politiskās sistēmas kļuva nežēlīgas un tiecās pēc varas, jo pirms pirmā pasaules kara militāri attīstītās valstis izveidoja savu politisko sistēmu , radot apvienības, katra savam mērķim. Apvienība, kura apvienoja blokā Vāciju, Austroungāriju un Itāliju saucās Trejsavienība. Bet tai pretstatā Antantes kara bloks, kas apvienoja Krieviju, Lielbritāniju, ASV un Franciju. Bija acīmredzams ,kā katrai valstij bija savi mērķi pirms karš bija sācies. Ir zināma patiesība, ka karojot bagātiem ,mirst nabagi. Karš dažiem sociāliem slāņiem bija finansiāli izdevīgs – tam ekonomiskām sistēmām kuri guva peļņu no apbruņošanas sacīkstēm (piemērām, bankas sistēmas, kas deva aizdevumus karojošam pusēm).

Ziņa par kara pieteikumu izraisīja sajūsmu, un savas valsts dalību atbalstīja pat Eiropas sociālisti. Kara sākumposmā patriotiskā noskaņa sita augstu vilni. Piemēram, britu militārais korpuss līdz 1916. gadam tika papildināts tikai ar brīvprātīgiem. Karojošās tautās valdīja uzskats, ka tas būs ātrais karš, bet īstenība šīs karš pārvērsās ilgā karā, kuram pat nebija galu galā mērķa; bezmērķa karš.

Karš un tā izraisītais posts, bads un epidēmija prasīja ļoti daudz dzīvību. Iesākumā frontēs valdīja patriotisks noskaņojums, frontinieki tika godāti kā varoņi. Taču tad sāka pienākt ziņas par tuvinieku nāvi, aizvien biežāk trūka pārtikas, civiliedzīvotāji nereti zaudēja pajumti pēc gaisa uzlidojumiem. Pēc tam sākas pretkara demonstrācijas un streiki. 1918. gadā novembrī karš bija beidzies.

Ilgi gaidītais miers par patiesu izlīgumu tā arī nenodrošināja – Versaļas līguma noteikumi veicināja jauna pasaules kara neizbēgamību.

Karš noteica to, ka krasi samazinājās cilvēka dzīvības vērtība. Zaudējumi bija milzīgi: 10 miljoni nogalināto un vairāk par 20 miljoniem – invalīdu. Liela daļa cilvēku zaudēja jebkādas ilūzijas. Nāca atskārta, kā gaišo ideālu un patriotisko lozungu aizsegā daudzi valstsvīri un diplomāti bija ciniski īstenojuši savtīgos mērķus un realizēja politiskās intrigas. Līdz ar to neglābjami zuda ticība ideāliem.